telegram کانال تلگرام زبان پژوه

100 رزومه انگلیسی موفق برای مشاغل

100 رزومه انگلیسی موفق برای مشاغل

 رزومه نویسی و اصولا فن نگارش روزمه چیزی نیست که هر کسی قادر به انجام آن باشد. ممکن است بگویید رزومه چیزی نیست جز بیوگرافی مختصر، دوره های گذرانده شده، مهارت های شخصی، سوابق کاری و اطلاعات شخصی، که نوشتنش نیز از عهده هر کسی بر می آيد. در پاسخ به این گزاره باید عرض کنیم نگارش رزومه فنی است که اصول خاص به خود را می طلبد و این گونه نیست که شما یک ورق کاغذ برداشته و هر چه دلتان بخواهد یا آنچه به یاد می آورید را روی کاغذ جاری نمایید. اهمیت این موضوع زمانی بارزتر می شود که شما نیازمند نگارش رزومه انگلیسی نیز باشید. در این صورت علاوه بر تسلط به فن نوشتن رزومه، تسلط بر زبان انگلیسی نیز از ملزومات امر است. در این مطلب به معرفی کتابی می پردازیم که با 100 الگوی رزومه کاری عالی به کمک افرادی آمده که نیاز به نگارش رزومه انگلیسی دارند.

 نگارش رزومه از جمله مواردی است که دانش آموختگان رشته های مختلف به دلایل مختلفی از جمله کار در خارج از کشور نیازمند انجام آن هستند. از این رو کتب مختلفی برای سهولت کار این افراد در زبان پژوه معرفی شده است. در این مطلب نیز کتاب دیگری از سری کتاب های راهنمای نگارش رزومه انگلیسی پیش روی کاربران قرار می گیرد. در کتاب 100 Winning Resumes همانگونه که از نامش نیز بر می آید 100 رزومه استاندارد و جذاب برای افراد طالب شغل در خارج از کشور تهیه و تدوین شده است. نویسنده کتاب سعی داشته با ارایه این صد نمونه، که هر یک به منظور خاصی طراحی شده، به خوانندگان قالب کلی و الگوی نگارش رزومه های کاربردی و موثر را نشان دهد.

همانطور که مستحضرید رزومه هر شخص به گونه ای نمایانگر ویترین استعدادها، تجربیات و علوم و فنونی است که شخص نگارنده قصد دارد به کمک آنها متصدی شغل مورد نظر خود باشد. برای توضیح بیشتر فرض کنید مغازه ای ویترینش را به گونه ای چیده که چشم هر رهگذری که به آن می افتد در جلوی مغازه اندکی درنگ کرده و یا حتی گاهی آنقدر مجذوب کالای موجود در ویترین می شود که مبادرت به خرید آن می نماید. حال رزومه کاری شما نیز باید این گونه باشد، به طور خلاصه باید مفید و مختصر هر آنچه در چنته دارید بدون اغراق، بزرگنمایی و دروغ، در برگه رزومه تان منعکس نمایید. گاها دیده شده که نگارندگان رزومه به دلایل مختلفی از جمله نیاز مبرم به شغل موردنظر اقدام به دروغ پردازی یا بیان مطالبی می نمایند که در عمل از عهده شان خارج است. نمونه اش در همین سایت خودمان چندین مورد از این رزومه ها از مترجمان مختلف دریافت داشته ام که به کل یا به جز با آنچه که در واقعیت توان انجامش را دارند مغایرت دارد. مترجم محترم رزومه را می فرستد، پس از بررسی رزومه و هماهنگی با ایشان متن ترجمه آزمایشی برایشان ارسال می شود، پس از چند روز مترجم محترم یا متن را به صورت کاملا ناشیانه ترجمه کرده و یا اینکه خبری از وی نمی شود!

خلاصه اینکه سرتان را درد نیاورم، در رزومه کاری تان خلاصه آن چیزی که هستید را مفید و مختصر بدون اغراق و دروغ بیان نمایید. فراموش نکنید که اکثر کارفرمایان روی هر رزومه بیشتر از یک دقیقه و نیم وقت نمی گذارند. شما باید کاری کنید که اولا رزومه تان در همان نگاه نخست (مثل همان مثال ویترین که در بالا ذکرش آمد) نظر کارفرما را جلب کرده و شما را در لیست منتظر بررسی بیشتر قرار دهد نه در لیست رد شده ها. اکثر کارفرمایان وقتی به لیستی از پانصد ششصد رزومه نگاه می کنند در نگاه نخست تمیزی و خوش خطی و در نگاه دوم اطلاعات صحیح چشمشان را می گیرد. شما خود را در جایگاه کارفرما قرار دهید، آیا حاضرید رزومه ای را مطالعه کنید که پر از قلم خوردگی بوده و بدخط و ناخوانا نوشته شده باشد؟ و حتی بدتر از آن، در آن اغراق و بزرگنمایی شود؟ مسلما نه تنها شما، بلکه هیچ کارفرمای دیگری نیز این کار را نخواهد کرد. پس سعی کنید رزومه تان علاوه بر موارد فوق  خوش خط و خوانا نیز باشد. 

بدون هیچ گونه توضیح دیگری می رویم سراغ دریافت کتاب 100 روزمه عالی برای مشاغل از زبان پژوه.

 

  دانلود کتاب راهنمای نوشتن رزومه انگلیسی  دانلود کتاب 100 رزومه انگلیسی آماده برای مشاغل مختلف

 • حجم: 15 مگابایت
 • فرمت: PDF
 • منبع: زبان پژوه

 


اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

شما اینجا هستید: خانه منابع آموزشی - Resources نگارش - Writing 100 رزومه انگلیسی موفق برای مشاغل

نکات مهم

کاربران محترم لطفا به این نکات توجه فرمایید:

 • زبان پژوه در حال حاضر هیچ آموزشگاهی ندارد.
 • تمامی کتابها به صورت الکترونیکی بوده و از ارایه کتاب کاغذی معذوریم.
 • زبان پژوه فعلا تنها تمرکزش روی زبان انگلیسی است.
 • جهت همکاری، درخواست کتاب یا موارد دیگر لطفا از فرم تماس با ما استفاده فرمایید.

با ما در تماس باشید

 • ارتباط با سایت: Info {at} EnglishPro.ir
 • تلگرام مدیریت: 72 22 723 0936
 • بخش فروشگاه: www.LangShop.ir
 • ایمیل بخش فروشگاه: Info {at} LangShop.ir
 • توجه: با تماس های تبلیغاتی برخورد خواهد شد!

زبان پژوه در شبکه های اجتماعی

logo-samandehi